« Najlepsze rodzaje lok… | Strona domowa | Akcja konsolidacja. »

Kredyt w biurze podróży? To możliwe!

Chcąc zaciągnąć w banku kredyt gotówkowy, bardzo często bierzemy pod uwagę tylko dostępne na rynku placówki, często zapominając o niestandardowych rozwiązaniach. W okresie wakacyjnym biura podróży oferują swoim klientom bezpośredni dostęp do sfinansowania swoich wymarzonych wakacji. Współpraca z bankami tylko pomaga im w znalezieniu chętnych, gdyż dzięki temu klienci mogą zaoszczędzić czas na szukanie odpowiedniego dla siebie kredytu. Każdy bank ma dostęp do bazy potencjalnych klientów, dzięki czemu może w każdej chwili przygotować ofertę bazującą na preferencjach przyszłego kredytobiorcy. Banki, dzięki współpracy z biurami podróży zyskują przede wszystkim masę oszczędności przeznaczanych na działania marketingowe.

Zdrowy rozsądek pond wszystko

Dziś wielu z nas żyje „za pożyczone”. Ogólnodostępność kredytów kusi potencjalnych klientów. Szczególnie w okresie letnim, kiedy to wielu z nas postanawia wynagrodzić sobie cały rok ciężkiej pracy i spełnić swoje marzenia o egzotycznych wakacjach. Często więc podejmujemy decyzję o kredycie pod wpływem emocji. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Kredyt gotówkowy kiedyś trzeba będzie spłacić, a im droższy pakiet wycieczki wybierzemy, tym dłużej będziemy spłacać swoje zobowiązanie do banku.

Przede wszystkim nie powinniśmy ulegać namowom przedstawicieli biur podróży. Dla nich to przede wszystkim dodatkowy zysk, dla nas dłuższy okres spłacania zaciągniętego kredytu. Z tego chociażby powodu, jeśli już podejmiemy decyzję o kredytowaniu swoich wymarzonych wakacji, zróbmy to z głową.

Internet pełen ofert

Każde biuro podróży ma dziś swoją stronę w Internecie, na której możemy przejrzeć wszystkie interesujące nas oferty. Wybierzmy kilka i na nich skupmy się podczas wizyty w placówce. Warto skorzystać z możliwości jaką dają nam „Wakacje na raty”. Szybka decyzja i minimum formalności to slogan skutecznie przyciągający klientów. Bezpośrednio na stronach internetowych biur podróży znaleźć możemy również kalkulator rat, dzięki któremu szybko obliczymy kwotę jaka powinniśmy zwrócić.

Biura nieruchomości już zacierają ręce, bo z roku na rok przybywa zainteresowanych taką formą finansowania swoich wymarzonych wakacji. Bo trudno zaprzeczyć, że dużo mniejszym obciążeniem dla naszego portfela będzie wydatek 200 złotych rozłożony na 10 rat, niż jednorazowa zapłata w kwocie 2000 złotych za wycieczkę.

Jeśli pożyczać, to mądrze

Kredyt gotówkowy jest najlepszym wyjściem w sytuacji, kiedy brakuje nam funduszy na ukończenie remontu czy wakacyjne wojaże. Należy jednak pamiętać, że im większą kwotę pożyczymy, tym wyższa będzie rata miesięcznej spłaty zadłużenia. Dlatego każdą decyzję o ewentualnej pożyczce należy skrupulatnie przemyśleć i wybrać najodpowiedniejszą dla nas opcje.

Każdy klient noszący się z zamiarem zaciągnięcia kredytu, powinien przede wszystkim zapoznać się po pierwsze z regulaminem banku a po drugie jakie wymagania wobec potencjalnych kredytobiorców mają rodzime placówki bankowe.

Wiadomo przecież, że każdy z nich jest w innej sytuacji finansowej, stąd też przyznanie kredytu rozpatrywane indywidualnie. Trzeba przede wszystkim spełnić kilka podstawowych warunków, takich jak m. in. Zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa. Analitycy BIK bardzo szybko są w stanie określić, czy udzielenie nam kredytu będzie możliwe. Najwięcej jednak zależy od dochodu netto oraz stałego zatrudnienia. Wtedy dopiero zdolność kredytowa klienta jest dla banku wiarygodna.