Najlepsze rodzaje lokat

Im więcej czasu poświęcisz na analizę rodzajów lokat bankowych, tym większa szansa na solidny zarobek. W artykule poznasz najważniejsze w 2018 roku rodzaje lokat bankowych niezbędne w budowaniu stabilnych zysków z kapitału inwestora indywidualnego.

Czytaj dalej

Czy warto zakładać lokaty?

Lokata jest obecnie najlepszym i zarazem najbardziej bezpiecznym sposobem na oszczędzanie. Zdarza się, że mamy jakieś dodatkowe pieniądze i nie chcemy ich trzymać w przysłowiowej skarpecie. Można takie pieniądze wpłacić na lokatę i tym samym powiększyć ich ilość i co również jest ważne ochronić nasze środki przed wpływem inflacji. Obecnie każdy bank ma w swojej ofercie co najmniej kilka lokat bankowych, jakie można założyć na różnych warunkach. Najwięcej uda nam się zarobić, jeżeli zdecydujemy się wpłacić na lokatę długoterminową większą kwotę pieniędzy. Wówczas po zakończeniu okresu rozliczeniowego na nasze konto wrócą wpłacone przez nas oszczędności, powiększone o ilość odsetek jakie od nich nam wyliczył bank. Nie bójmy się lokat. Są to najlepsze z możliwych produktów bankowych, dzięki którym można powiększyć swoje oszczędności. Lokaty niemal w każdym banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Oznacza to, że nawet w sytuacji kryzysowej takiej jak upadłość banku w jakim mamy założoną lokatę, naszych pieniędzy nie utracimy. Gwarancja obejmuje środki na lokatach i kontach bankowych do kwoty 100 000 euro. Jak widać lokowanie pieniędzy na lokatach, jest bezpieczne i z pewnością się nam opłaci, a dzięki pomocy portalu aleLokaty.pl wybierzesz najlepsze.

Czytaj dalej

Karta kredytowa – kredyt dla każdego.

Wszystkie banki oferują swoim klientom kartę kredytową. Jest ona proponowana podczas zakładania konta albo zaciągania kredytu. Nie jest tutaj sprawdzana zdolność kredytowa, nie ważny jest wiek, zatrudnienie, czy też wysokość dochodów. Kartę kredytową może mieć więc każdy. Jednak zanim się zdecydujemy na kartę kredytową, zastanówmy się nad jej plusami i minusami.

Czytaj dalej