Lokata bankowa – główna poduszka bezpieczeństwa

Zabezpieczenie kapitału rodzinnego w zmiennych warunkach gospodarczych jest coraz trudniejsze. Banki detaliczne, chociaż regulowane w wielu przypadkach zbliżają się do bankructwa, niektóre kraje zamykają się na handel lub utrudniają przesyłanie oszczędności. W niektórych przypadkach występuje nawet przejmowanie majątków klientów w bankach. Wystarczy podać przykład Cypru z ostatnich lat. Z tego powodu lokata bankowa zaczyna cieszyć się rosnącym zainteresowaniem, nawet ze strony poważnych inwestorów indywidualnych. Dlaczego lokata bankowa powinna stanowić jeden z kluczowych punktów długoterminowej strategii inwestycyjnej?

Czytaj dalej

Szybka pożyczka na dowód

Wiele osób korzysta z różnego rodzaju pożyczek zarówno tych zaciąganych w bakach jak i w instytucjach bankowych. Zazwyczaj zaciąganie kredytu to przemyślana decyzja którą podejmujemy tylko w sytuacjach podbramkowych. Niejednokrotnie jest on również zaciągany w celu kupna nowego urządzenia, wyjazdu na wakacje z całą rodziną, remontu mieszkania czy też z innych powodów. W momencie kiedy pieniądze są nam potrzebne z dnia na dzień poszukujemy tych ofert które zapewnią nam otrzymanie pieniędzy w jak najkrótszym czasie i bez konieczności dostarczania mnóstwa różnych dokumentów, jednak taką decyzję warto jest dokładnie przemyśleć ponieważ może się okazać że jej konsekwencje będziemy odczuwać przez długi czas.

Czytaj dalej

Opłacalność założenia lokaty w obcej walucie.

Z racji tego, że są otwarte polskie i światowe granic wszyscy z krają mają możliwość zarabiania właściwych dla siebie środków finansowych w obcych walutach. Dochodzi do takiej sytuacji, że duża część Polaków może mieszkać jak i również pracować za granicą. Niektórzy Polacy pracują także w Internecie. To właśnie tutaj zarabia się w obcych walutach. Co zrobić jeśli zarabia się w walutach obcych? Warto w tym przypadku budować saldo depozytowe jak i je oszczędzać. Jak należy je inwestować, w jaki sposób powinno dochodzić do jego pomnażania? Istnieją na to skuteczne sposoby.

Czytaj dalej