Kilka słów o kredytach samochodowych

Chyba każdy kto ma prawo jazdy marzy o kupnie samochodu. Jakiś lepszy, nowszy samochód nie jest jedna tani i nie każdy ma szanse odłożyć na niego pieniądze. W takich sytuacjach można skorzystać z oferty kredytu samochodowego. Zanim się na niego zdecydujemy powinniśmy wiedzieć nieco więcej o takiej formie kredytowania. Lepiej wiedzieć za dużo niż mieć później jakąś nieprzyjemną sytuacje i być zaskoczonym jakie naprawdę są koszta takiego kredytu. Może zdarzyć się, że zobowiązanie będzie o wiele wyższe niż to zakładaliśmy. Kredyty samochodowe są zazwyczaj tańsze od tradycyjnych kredytów gotówkowych. Nie zawsze jednak oferta, która wydaje się nam atrakcyjna taka jest w rzeczywistości. Ma na to wpływ wiele czynników o jakich powinniśmy wiedzieć zanim podpiszemy umowę o kredyt samochodowy.

Czytaj dalej

Ryzyko przy zaciąganiu chwilówki

Funkcjonowanie parabanków jest powszechne, a udzielanie pożyczek krótkoterminowych, tzw. chwilówek to popularne wsparcie budżetu gospodarstwa domowego. Czy przy zaciąganiu krótkoterminowych kredytów gotówkowych narażasz się na ryzyko? W artykule poznasz niezbędne warunki, aby zabezpieczyć się przed problemami.

Czytaj dalej

Lokata bankowa – główna poduszka bezpieczeństwa

Zabezpieczenie kapitału rodzinnego w zmiennych warunkach gospodarczych jest coraz trudniejsze. Banki detaliczne, chociaż regulowane w wielu przypadkach zbliżają się do bankructwa, niektóre kraje zamykają się na handel lub utrudniają przesyłanie oszczędności. W niektórych przypadkach występuje nawet przejmowanie majątków klientów w bankach. Wystarczy podać przykład Cypru z ostatnich lat. Z tego powodu lokata bankowa zaczyna cieszyć się rosnącym zainteresowaniem, nawet ze strony poważnych inwestorów indywidualnych. Dlaczego lokata bankowa powinna stanowić jeden z kluczowych punktów długoterminowej strategii inwestycyjnej?

Czytaj dalej