Ryzyko przy zaciąganiu chwilówki

Funkcjonowanie parabanków jest powszechne, a udzielanie pożyczek krótkoterminowych, tzw. chwilówek to popularne wsparcie budżetu gospodarstwa domowego. Czy przy zaciąganiu krótkoterminowych kredytów gotówkowych narażasz się na ryzyko? W artykule poznasz niezbędne warunki, aby zabezpieczyć się przed problemami.

Czytaj dalej

Lokata bankowa – główna poduszka bezpieczeństwa

Zabezpieczenie kapitału rodzinnego w zmiennych warunkach gospodarczych jest coraz trudniejsze. Banki detaliczne, chociaż regulowane w wielu przypadkach zbliżają się do bankructwa, niektóre kraje zamykają się na handel lub utrudniają przesyłanie oszczędności. W niektórych przypadkach występuje nawet przejmowanie majątków klientów w bankach. Wystarczy podać przykład Cypru z ostatnich lat. Z tego powodu lokata bankowa zaczyna cieszyć się rosnącym zainteresowaniem, nawet ze strony poważnych inwestorów indywidualnych. Dlaczego lokata bankowa powinna stanowić jeden z kluczowych punktów długoterminowej strategii inwestycyjnej?

Czytaj dalej

Szybka pożyczka na dowód

Wiele osób korzysta z różnego rodzaju pożyczek zarówno tych zaciąganych w bakach jak i w instytucjach bankowych. Zazwyczaj zaciąganie kredytu to przemyślana decyzja którą podejmujemy tylko w sytuacjach podbramkowych. Niejednokrotnie jest on również zaciągany w celu kupna nowego urządzenia, wyjazdu na wakacje z całą rodziną, remontu mieszkania czy też z innych powodów. W momencie kiedy pieniądze są nam potrzebne z dnia na dzień poszukujemy tych ofert które zapewnią nam otrzymanie pieniędzy w jak najkrótszym czasie i bez konieczności dostarczania mnóstwa różnych dokumentów, jednak taką decyzję warto jest dokładnie przemyśleć ponieważ może się okazać że jej konsekwencje będziemy odczuwać przez długi czas.

Czytaj dalej