« Szybka pożyczka na do… | Strona domowa | Ryzyko przy zaciągani… »

Lokata bankowa – główna poduszka bezpieczeństwa

Zabezpieczenie kapitału rodzinnego w zmiennych warunkach gospodarczych jest coraz trudniejsze. Banki detaliczne, chociaż regulowane w wielu przypadkach zbliżają się do bankructwa, niektóre kraje zamykają się na handel lub utrudniają przesyłanie oszczędności. W niektórych przypadkach występuje nawet przejmowanie majątków klientów w bankach. Wystarczy podać przykład Cypru z ostatnich lat. Z tego powodu lokata bankowa zaczyna cieszyć się rosnącym zainteresowaniem, nawet ze strony poważnych inwestorów indywidualnych. Dlaczego lokata bankowa powinna stanowić jeden z kluczowych punktów długoterminowej strategii inwestycyjnej?

Lokata bankowa to poduszka bezpieczeństwa, szczególnie w okresie kryzysu ekonomicznego. Nie można cały czas inwestować na rynku kapitałowym, a także w branżach alternatywnych, ponieważ okresy hossy zmieniają się w czasy kryzysowe i to cyklicznie zgodnie z uwarunkowaniami teorii ekonomii. Hossa i bessa to elementy powiązane. Czas kryzysu to zatem okres wycofania wygenerowanych zysków na lokaty bankowe, a także pod obligacje korporacyjne lub państwowe. Główna zaleta lokaty bankowej to ochrona kapitału przed inflacją. Zysk z lokaty można wygenerować pod warunkiem wykorzystywania wielu ofert banków detalicznych. Promocyjne lokaty, lokaty progresywne, a także lokaty połączone z funduszami inwestycyjnymi to ciekawy sposób na podniesienie zysków w dłuższym terminie, do tego bezpiecznie. Przy długoterminowej strategii inwestycyjnej generowanie zysków na rynku kapitałowym to oczywiście ważna sprawa. Ważniejsze jest jednak umiejętne przechowywanie zysków na lokatach i czekanie na kolejny okres prosperity. Najlepsze inwestycje wykonuje się bowiem w czasie kryzysu, kiedy ceny najlepszych dóbr inwestycyjnych zostały maksymalnie zaniżone przez naturalne prawa popytu i podaży.

Nie zakładaj jednak lokaty bankowej na bardzo długi okres, np. dwuletni. Stosuj raczej podejście maksymalnie półroczne, ewentualnie trzymiesięczne. W ten sposób zachowasz maksymalną płynność. Jeżeli masz większy kapitał część oszczędności przeznacz na lokaty długoterminowe, bo jednak generują większe zyski, a większość trzymaj na lokatach krótkoterminowych, możliwych do błyskawicznej zamiany na różne instrumenty inwestycyjne. Pamiętaj, że w branży występują nie tylko klasyczne lokaty bankowe, ale także lokaty dedykowane specjalistom, np. prawnikom, lekarzom, a także optymalne lokaty dla właścicieli działalności gospodarczych. Monitoruj porównywarki lokat bankowych w celu wytypowania nowych promocji. Oceniaj również opłacalność realną lokat, a nie tylko zysk w formacie nominalnym. Niestety w lokatach bankowych występuje podatek od zysków kapitałowych. To jeden z najważniejszych problemów przy długoterminowym oszczędzaniu. Jedna z ciekawszych alternatyw dla ludzi bez wiedzy ekonomicznej to wykorzystanie lokat bankowych powiązanych częściowo z rynkiem kapitałowym. W takiej sytuacji część kapitału przechodzi do ryzykownych instrumentów. Podnosisz przy tym opłaty manipulacyjne za zarządzanie w funduszach inwestycyjnych (najczęściej). Taka lokata nie ma jednak gwarancji zarobku.

Lokata – finansowa poduszka bezpieczeństwa daje komfort psychiczny, umożliwia szybkie przesuwanie kapitału pomiędzy różnymi inwestycjami, bez narażania się na utratę wartości majątku przez inflację. Możesz zautomatyzować proces zakładania lokaty. Im większe kwoty posiadasz, tym naturalnie większe oprocentowanie na lokatach bankowych. Z tego powodu warto inwestować długoterminowo, bo w końcu lokata też zacznie generować pokaźne sumy, nawet w czasach kryzysowych. Wejdź tutaj i znajdź najlepsze z kredytów dostepnych obecnie na rynku.